Hydrazinecarboximidamide, sulfate (2:1) (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 996-19-0 |
| Catalog number: | R00367L,100g |
| Molar formula: | CH6N4 · 1/2H2SO4 · xH2O |
| Molar weight: | 123.12 (anhydrous) |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 213-628-7 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Hydrazinecarboximidamide, sulfate (2:1) (1 x 500 g)
- CAS: 996-19-0
- Cat. No.: R00367L,500g
price excl. vat
€ 544,69
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Hydrazinecarboximidamide, sulfate (2:1) (1 x 25 g)
- CAS: 996-19-0
- Cat. No.: R00367L,25g
price excl. vat
€ 135,92
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

