3-Nitrobenzaldehyde (1 x 250 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 250 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 99-61-6 |
| Catalog number: | R003JT1,250g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C7H5NO3 |
| Molar weight: | 151.12 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 202-772-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
3-Nitrobenzaldehyde (1 x 50 g)
- CAS: 99-61-6
- Cat. No.: R003JT1,50g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
3-Nitrobenzaldehyde (1 x 25 g)
- CAS: 99-61-6
- Cat. No.: R003JT1,25g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
3-Nitrobenzaldehyde (1 x 100 g)
- CAS: 99-61-6
- Cat. No.: R003JT1,100g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

