Methyl 3,4,5-trihydroxybenzoate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 99-24-1 |
| Catalog number: | R00358U,100g |
| Molar formula: | C8H8O5 |
| Molar weight: | 184.15 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Methyl 3,4,5-trihydroxybenzoate (1 x 500 g)
- CAS: 99-24-1
- Cat. No.: R00358U,500g
price excl. vat
€ 240,94
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Methyl 3,4,5-trihydroxybenzoate (1 x 25 g)
- CAS: 99-24-1
- Cat. No.: R00358U,25g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

