2-(4-Methylcyclohex-3-en-1-yl)propan-2-ol (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 98-55-5 |
| Catalog number: | R006R77,100g |
| Molar formula: | C10H18O |
| Molar weight: | 154.24 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 202-680-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-(4-Methylcyclohex-3-en-1-yl)propan-2-ol (1 x 500 g)
- CAS: 98-55-5
- Cat. No.: R006R77,500g
price excl. vat
€ 216,18
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-(4-Methylcyclohex-3-en-1-yl)propan-2-ol (1 x 25 g)
- CAS: 98-55-5
- Cat. No.: R006R77,25g
price excl. vat
€ 111,18
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

