Butyl 4-Hydroxybenzoate (1 x 300 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 300 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 94-26-8 |
| Catalog number: | R003OM3,300g |
| Molar formula: | C11H14O3 |
| Molar weight: | 194.23 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Butyl 4-Hydroxybenzoate (1 x 25 g)
- CAS: 94-26-8
- Cat. No.: R003OM3,25g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Butyl 4-Hydroxybenzoate (1 x 100 g)
- CAS: 94-26-8
- Cat. No.: R003OM3,100g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

