Chlorpropamide (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 94-20-2 |
| Catalog number: | R003OUS,25g |
| Molar formula: | C10H13ClN2O3S |
| Molar weight: | 276.74 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 202-314-5 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Chlorpropamide (1 x 5 g)
- CAS: 94-20-2
- Cat. No.: R003OUS,5g
price excl. vat
€ 111,16
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Chlorpropamide (1 x 10 g)
- CAS: 94-20-2
- Cat. No.: R003OUS,10g
price excl. vat
€ 129,69
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Chlorpropamide (1 x 100 g)
- CAS: 94-20-2
- Cat. No.: R003OUS,100g
price excl. vat
€ 313,92
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

