Propyl 4-hydroxybenzoate (1 x 200 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 200 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 94-13-3 |
| Catalog number: | R0035J5,200g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C10H12O3 |
| Molar weight: | 180.2 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 202-307-7 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Propyl 4-hydroxybenzoate (1 x 500 g)
- CAS: 94-13-3
- Cat. No.: R0035J5,500g
price excl. vat
€ 154,45
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Propyl 4-hydroxybenzoate (1 x 25 g)
- CAS: 94-13-3
- Cat. No.: R0035J5,25g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Propyl 4-hydroxybenzoate (1 x 100 g)
- CAS: 94-13-3
- Cat. No.: R0035J5,100g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

