2-(2,5-Diaminophenyl)ethanol sulfate (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 93841-25-9 |
| Catalog number: | R006CTW,25g |
| Molar formula: | C8H12N2O · H2SO4 |
| Molar weight: | 250.27 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-(2,5-Diaminophenyl)ethanol sulfate (1 x 5 g)
- CAS: 93841-25-9
- Cat. No.: R006CTW,5g
price excl. vat
€ 344,73
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-(2,5-Diaminophenyl)ethanol sulfate (1 x 1 g)
- CAS: 93841-25-9
- Cat. No.: R006CTW,1g
price excl. vat
€ 179,31
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

