7-Hydroxy-2H-chromen-2-one (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 93-35-6 |
| Catalog number: | R003V9R,5g |
| Molar formula: | C9H6O3 |
| Molar weight: | 162.14 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 202-240-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
7-Hydroxy-2H-chromen-2-one (1 x 25 g)
- CAS: 93-35-6
- Cat. No.: R003V9R,25g
price excl. vat
€ 166,94
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
7-Hydroxy-2H-chromen-2-one (1 x 1 g)
- CAS: 93-35-6
- Cat. No.: R003V9R,1g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
7-Hydroxy-2H-chromen-2-one (1 x 10 g)
- CAS: 93-35-6
- Cat. No.: R003V9R,10g
price excl. vat
€ 117,48
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

