1,1,1,3,3,3-Hexafluoro-2-propanol (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 920-66-1 |
| Catalog number: | R0032JF,5g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C3H2F6O |
| Molar weight: | 168.04 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 213-059-4 |
| Package group: | II |
| UN-no: | 3265 |
| ADR: | true |
Alternative products
1,1,1,3,3,3-Hexafluoro-2-propanol (1 x 50 g)
- CAS: 920-66-1
- Cat. No.: R0032JF,50g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
1,1,1,3,3,3-Hexafluoro-2-propanol (1 x 25 g)
- CAS: 920-66-1
- Cat. No.: R0032JF,25g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
1,1,1,3,3,3-Hexafluoro-2-propanol (1 x 10 g)
- CAS: 920-66-1
- Cat. No.: R0032JF,10g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

