Bicyclohexane (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 92-51-3 |
| Catalog number: | R00GRTM,5g |
| Molar formula: | C12H22 |
| Molar weight: | 166.31 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 202-161-4 |
| UN-no: | 3082 |
| ADR: | true |
Alternative products
Bicyclohexane (1 x 100 g)
- CAS: 92-51-3
- Cat. No.: R00GRTM,100g
price excl. vat
€ 216,23
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Bicyclohexane (1 x 25 g)
- CAS: 92-51-3
- Cat. No.: R00GRTM,25g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Bicyclohexane (1 x 10 g)
- CAS: 92-51-3
- Cat. No.: R00GRTM,10g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

