Lithium bis(trifluoromethanesulphonyl)imide (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 90076-65-6 |
| Catalog number: | R00353K,25g |
| Molar formula: | C2F6LiNO4S2 |
| Molar weight: | 287.09 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 415-300-0 |
| ADR: | request |
Alternative products
Lithium bis(trifluoromethanesulphonyl)imide (1 x 500 g)
- CAS: 90076-65-6
- Cat. No.: R00353K,500g
price excl. vat
€ 492,61
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Lithium bis(trifluoromethanesulphonyl)imide (1 x 100 g)
- CAS: 90076-65-6
- Cat. No.: R00353K,100g
price excl. vat
€ 191,48
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Lithium bis(trifluoromethanesulphonyl)imide (1 x 5 g)
- CAS: 90076-65-6
- Cat. No.: R00353K,5g
price excl. vat
€ 98,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

