N,2-Dihydroxybenzamide (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 89-73-6 |
| Catalog number: | R003U6Q,1g |
| Molar formula: | C7H7NO3 |
| Molar weight: | 153.14 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 201-934-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
N,2-Dihydroxybenzamide (1 x 5 g)
- CAS: 89-73-6
- Cat. No.: R003U6Q,5g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
N,2-Dihydroxybenzamide (1 x 25 g)
- CAS: 89-73-6
- Cat. No.: R003U6Q,25g
price excl. vat
€ 160,63
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
N,2-Dihydroxybenzamide (1 x 10 g)
- CAS: 89-73-6
- Cat. No.: R003U6Q,10g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

