5-Amino-2-hydroxybenzoic acid (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 89-57-6 |
| Catalog number: | R003MEP,100g |
| Molar formula: | C7H7NO3 |
| Molar weight: | 153.14 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 201-919-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
5-Amino-2-hydroxybenzoic acid (1 x 500 g)
- CAS: 89-57-6
- Cat. No.: R003MEP,500g
price excl. vat
€ 237,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
5-Amino-2-hydroxybenzoic acid (1 x 25 g)
- CAS: 89-57-6
- Cat. No.: R003MEP,25g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

