Pathalic Acid (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 88-99-3 |
| Catalog number: | R0035GB,500g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C8H6O4 |
| Molar weight: | 166.13 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 201-873-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Pathalic Acid (1 x 1 kg)
- CAS: 88-99-3
- Cat. No.: R0035GB,1kg
price excl. vat
€ 142,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Pathalic Acid (1 x 25 g)
- CAS: 88-99-3
- Cat. No.: R0035GB,25g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Pathalic Acid (1 x 100 g)
- CAS: 88-99-3
- Cat. No.: R0035GB,100g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

