Potassium Hydrogen Phthalate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 877-24-7 |
| Catalog number: | R0035IJ,100g |
| Molar formula: | C8H5KO4 |
| Molar weight: | 204.23 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 212-889-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Potassium Hydrogen Phthalate (1 x 500 g)
- CAS: 877-24-7
- Cat. No.: R0035IJ,500g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

