Xylitol (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 87-99-0 |
| Catalog number: | R001TFC,100g |
| Molar formula: | C5H12O5 |
| Molar weight: | 152.15 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 201-788-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Xylitol (1 x 250 g)
- CAS: 87-99-0
- Cat. No.: R001TFC,250g
price excl. vat
€ 111,30
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Xylitol (1 x 500 g)
- CAS: 87-99-0
- Cat. No.: R001TFC,500g
price excl. vat
€ 111,30
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Xylitol (1 x 25 g)
- CAS: 87-99-0
- Cat. No.: R001TFC,25g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

