Sodium (S)-2-hydroxypropanoate (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 867-56-1 |
| Catalog number: | R004K6W,500g |
| Molar formula: | C3H5NaO3 |
| Molar weight: | 112.06 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 212-762-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Sodium (S)-2-hydroxypropanoate (1 x 25 g)
- CAS: 867-56-1
- Cat. No.: R004K6W,25g
price excl. vat
€ 86,49
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium (S)-2-hydroxypropanoate (1 x 100 g)
- CAS: 867-56-1
- Cat. No.: R004K6W,100g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

