Naphthol yellow S hydrate (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 846-70-8 |
| Catalog number: | R0050EW,25g |
| Molar formula: | C10H4N2Na2O8S |
| Molar weight: | 358.2 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 212-690-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Naphthol yellow S hydrate (1 x 100 g)
- CAS: 846-70-8
- Cat. No.: R0050EW,100g
price excl. vat
€ 1.028,63
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Naphthol yellow S hydrate (1 x 5 g)
- CAS: 846-70-8
- Cat. No.: R0050EW,5g
price excl. vat
€ 240,94
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

