Methyl Red sodium salt (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 845-10-3 |
| Catalog number: | R003593,25g |
| Molar formula: | C15H14N3NaO2 |
| Molar weight: | 291.29 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 212-682-9 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Methyl Red sodium salt (1 x 15 g)
- CAS: 845-10-3
- Cat. No.: R003593,15g
price excl. vat
€ 135,92
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Methyl Red sodium salt (1 x 10 g)
- CAS: 845-10-3
- Cat. No.: R003593,10g
price excl. vat
€ 117,38
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Methyl Red sodium salt (1 x 5 g)
- CAS: 845-10-3
- Cat. No.: R003593,5g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

