Anthracene-9,10-dione (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 84-65-1 |
| Catalog number: | R0034GY,100g |
| Molar formula: | C14H8O2 |
| Molar weight: | 208.22 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 201-549-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Anthracene-9,10-dione (1 x 500 g)
- CAS: 84-65-1
- Cat. No.: R0034GY,500g
price excl. vat
€ 129,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

