3-Indolepropionic acid (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 830-96-6 |
| Catalog number: | R0033QE,25g |
| Molar formula: | C11H11NO2 |
| Molar weight: | 189.21 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 212-600-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
3-Indolepropionic acid (1 x 5 g)
- CAS: 830-96-6
- Cat. No.: R0033QE,5g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
3-Indolepropionic acid (1 x 10 g)
- CAS: 830-96-6
- Cat. No.: R0033QE,10g
price excl. vat
€ 117,38
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
3-Indolepropionic acid (1 x 100 g)
- CAS: 830-96-6
- Cat. No.: R0033QE,100g
price excl. vat
€ 203,87
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

