1-Deoxy-1-(3,4-dihydro-7,8-dimethyl-2,4-dioxobenzo[g]pteridin-10(2H)-yl)-D-ribitol (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 83-88-5 |
| Catalog number: | R0036H5,5g |
| Molar formula: | C17H20N4O6 |
| Molar weight: | 376.37 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 201-507-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
1-Deoxy-1-(3,4-dihydro-7,8-dimethyl-2,4-dioxobenzo[g]pteridin-10(2H)-yl)-D-ribitol (1 x 50 g)
- CAS: 83-88-5
- Cat. No.: R0036H5,50g
price excl. vat
€ 148,18
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
1-Deoxy-1-(3,4-dihydro-7,8-dimethyl-2,4-dioxobenzo[g]pteridin-10(2H)-yl)-D-ribitol (1 x 25 g)
- CAS: 83-88-5
- Cat. No.: R0036H5,25g
price excl. vat
€ 111,13
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
1-Deoxy-1-(3,4-dihydro-7,8-dimethyl-2,4-dioxobenzo[g]pteridin-10(2H)-yl)-D-ribitol (1 x 10 g)
- CAS: 83-88-5
- Cat. No.: R0036H5,10g
price excl. vat
€ 104,96
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

