β-Sitosterol (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 83-46-5 |
| Catalog number: | R004ROG,25g |
| Molar formula: | C29H50O |
| Molar weight: | 414.71 |
| Storage: | -20°C |
| EC-no: | 201-480-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
β-Sitosterol (1 x 100 g)
- CAS: 83-46-5
- Cat. No.: R004ROG,100g
price excl. vat
€ 353,71
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
β-Sitosterol (1 x 5 g)
- CAS: 83-46-5
- Cat. No.: R004ROG,5g
price excl. vat
€ 117,38
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
β-Sitosterol (1 x 1 g)
- CAS: 83-46-5
- Cat. No.: R004ROG,1g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

