Lactitol Monohydrate (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 81025-04-9 |
| Catalog number: | R0050GT,10g |
| Molar formula: | C12H24O11 · H2O |
| Molar weight: | 362.33 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 209-566-5 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Lactitol Monohydrate (1 x 5 g)
- CAS: 81025-04-9
- Cat. No.: R0050GT,5g
price excl. vat
€ 129,69
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Lactitol Monohydrate (1 x 25 g)
- CAS: 81025-04-9
- Cat. No.: R0050GT,25g
price excl. vat
€ 226,43
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Lactitol Monohydrate (1 x 100 g)
- CAS: 81025-04-9
- Cat. No.: R0050GT,100g
price excl. vat
€ 432,81
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

