D-Panthenol (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 81-13-0 |
| Catalog number: | R0034T5,100g |
| Molar formula: | C9H19NO4 |
| Molar weight: | 205.26 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 201-327-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
D-Panthenol (1 x 500 g)
- CAS: 81-13-0
- Cat. No.: R0034T5,500g
price excl. vat
€ 247,32
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
D-Panthenol (1 x 25 g)
- CAS: 81-13-0
- Cat. No.: R0034T5,25g
price excl. vat
€ 105,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

