1,2-Benzisothiazol-3(2H)-one, 1,1-dioxide (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 81-07-2 |
| Catalog number: | R003U6G,25g |
| Molar formula: | C7H5NO3S |
| Molar weight: | 183.18 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 201-321-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
1,2-Benzisothiazol-3(2H)-one, 1,1-dioxide (1 x 200 g)
- CAS: 81-07-2
- Cat. No.: R003U6G,200g
price excl. vat
€ 129,71
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
1,2-Benzisothiazol-3(2H)-one, 1,1-dioxide (1 x 500 g)
- CAS: 81-07-2
- Cat. No.: R003U6G,500g
price excl. vat
€ 129,71
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
1,2-Benzisothiazol-3(2H)-one, 1,1-dioxide (1 x 100 g)
- CAS: 81-07-2
- Cat. No.: R003U6G,100g
price excl. vat
€ 98,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

