(E)-2-Methylbut-2-enoic acid (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 80-59-1 |
| Catalog number: | R0035P7,5g |
| Molar formula: | C5H8O2 |
| Molar weight: | 100.12 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 201-295-0 |
| UN-no: | 3261 |
| ADR: | true |
Alternative products
(E)-2-Methylbut-2-enoic acid (1 x 25 g)
- CAS: 80-59-1
- Cat. No.: R0035P7,25g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
(E)-2-Methylbut-2-enoic acid (1 x 1 g)
- CAS: 80-59-1
- Cat. No.: R0035P7,1g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

