Barium bromide dihydrate (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7791-28-8 |
| Catalog number: | R003NYU,25g |
| Molar formula: | BaBr2 . 2H2O |
| Molar weight: | 333.19 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | request |
Alternative products
Barium bromide dihydrate (1 x 500 g)
- CAS: 7791-28-8
- Cat. No.: R003NYU,500g
price excl. vat
€ 344,73
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Barium bromide dihydrate (1 x 100 g)
- CAS: 7791-28-8
- Cat. No.: R003NYU,100g
price excl. vat
€ 173,12
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

