Rubidium Chloride (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7791-11-9 |
| Catalog number: | R0017LA,1g |
| Molar formula: | RbCl |
| Molar weight: | 120.92 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 232-240-9 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Rubidium Chloride (1 x 5 g)
- CAS: 7791-11-9
- Cat. No.: R0017LA,5g
price excl. vat
€ 135,88
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Rubidium Chloride (1 x 25 g)
- CAS: 7791-11-9
- Cat. No.: R0017LA,25g
price excl. vat
€ 272,80
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Rubidium Chloride (1 x 10 g)
- CAS: 7791-11-9
- Cat. No.: R0017LA,10g
price excl. vat
€ 191,48
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

