rubidium iodide (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7790-29-6 |
| Catalog number: | R003U5G,5g |
| Molar formula: | RbI |
| Molar weight: | 212.37 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | request |
Alternative products
rubidium iodide (1 x 25 g)
- CAS: 7790-29-6
- Cat. No.: R003U5G,25g
price excl. vat
€ 381,50
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
rubidium iodide (1 x 1 g)
- CAS: 7790-29-6
- Cat. No.: R003U5G,1g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

