Rubidium bromide (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7789-39-1 |
| Catalog number: | R003U58,1g |
| Molar formula: | RbBr |
| Molar weight: | 165.38 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Rubidium bromide (1 x 5 g)
- CAS: 7789-39-1
- Cat. No.: R003U58,5g
price excl. vat
€ 330,52
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Rubidium bromide (1 x 25 g)
- CAS: 7789-39-1
- Cat. No.: R003U58,25g
price excl. vat
€ 883,45
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Rubidium bromide (1 x 250 mg)
- CAS: 7789-39-1
- Cat. No.: R003U58,250mg
price excl. vat
€ 129,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

