Silver bromide (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7785-23-1 |
| Catalog number: | R003U97,5g |
| Molar formula: | AgBr |
| Molar weight: | 187.78 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 232-076-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Silver bromide (1 x 1 g)
- CAS: 7785-23-1
- Cat. No.: R003U97,1g
price excl. vat
€ 111,18
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Silver bromide (1 x 25 g)
- CAS: 7785-23-1
- Cat. No.: R003U97,25g
price excl. vat
€ 302,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Silver bromide (1 x 100 g)
- CAS: 7785-23-1
- Cat. No.: R003U97,100g
price excl. vat
€ 746,35
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

