Iron(III) fluoride (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7783-50-8 |
| Catalog number: | R003R1X,10g |
| Molar formula: | FeF3 |
| Molar weight: | 112.85 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Iron(III) fluoride (1 x 5 g)
- CAS: 7783-50-8
- Cat. No.: R003R1X,5g
price excl. vat
€ 160,63
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Iron(III) fluoride (1 x 25 g)
- CAS: 7783-50-8
- Cat. No.: R003R1X,25g
price excl. vat
€ 316,64
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Iron(III) fluoride (1 x 1 g)
- CAS: 7783-50-8
- Cat. No.: R003R1X,1g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

