Potassium Dihydrogen Phosphate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7778-77-0 |
| Catalog number: | R003613,100g |
| Molar formula: | H2KO4P |
| Molar weight: | 136.09 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 231-913-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Potassium Dihydrogen Phosphate (1 x 500 g)
- CAS: 7778-77-0
- Cat. No.: R003613,500g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Potassium Dihydrogen Phosphate (1 x 1000 g)
- CAS: 7778-77-0
- Cat. No.: R003613,1000g
price excl. vat
€ 135,92
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

