2-(Acetylamino)-2-deoxy-β-D-mannopyranose (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7772-94-3 |
| Catalog number: | R003SOW,5g |
| Molar formula: | C8H15NO6 · xH2O |
| Molar weight: | 221.21 (anhydrous) |
| Storage: | -20°C |
| EC-no: | 616-491-5 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-(Acetylamino)-2-deoxy-β-D-mannopyranose (1 x 25 g)
- CAS: 7772-94-3
- Cat. No.: R003SOW,25g
price excl. vat
€ 312,24
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-(Acetylamino)-2-deoxy-β-D-mannopyranose (1 x 1 g)
- CAS: 7772-94-3
- Cat. No.: R003SOW,1g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-(Acetylamino)-2-deoxy-β-D-mannopyranose (1 x 10 g)
- CAS: 7772-94-3
- Cat. No.: R003SOW,10g
price excl. vat
€ 216,40
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

