Copper(I) chloride (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7758-89-6 |
| Catalog number: | R0034MQ,25g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | CuCl |
| Molar weight: | 99 |
| Storage: | +20°C |
| Package group: | III |
| UN-no: | 2802 |
| ADR: | request |
Alternative products
Copper(I) chloride (1 x 500 g)
- CAS: 7758-89-6
- Cat. No.: R0034MQ,500g
price excl. vat
€ 142,09
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Copper(I) chloride (1 x 5000 g)
- CAS: 7758-89-6
- Cat. No.: R0034MQ,5000g
price excl. vat
€ 512,27
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Copper(I) chloride (1 x 100 g)
- CAS: 7758-89-6
- Cat. No.: R0034MQ,100g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

