Sodium Sulfate (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7757-82-6 |
| Catalog number: | R0036NI,500g |
| Molar formula: | Na2SO4 |
| Molar weight: | 142.04 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Sodium Sulfate (1 x 250 g)
- CAS: 7757-82-6
- Cat. No.: R0036NI,250g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium Sulfate (1 x 1 kg)
- CAS: 7757-82-6
- Cat. No.: R0036NI,1kg
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

