2-(1H-Indol-3-yl)acetonitrile (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 771-51-7 |
| Catalog number: | R008NVZ,10g |
| Molar formula: | C10H8N2 |
| Molar weight: | 156.19 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 212-232-1 |
| ADR: | request |
Alternative products
2-(1H-Indol-3-yl)acetonitrile (1 x 5 g)
- CAS: 771-51-7
- Cat. No.: R008NVZ,5g
price excl. vat
€ 98,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-(1H-Indol-3-yl)acetonitrile (1 x 25 g)
- CAS: 771-51-7
- Cat. No.: R008NVZ,25g
price excl. vat
€ 160,60
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

