Tocopheryl acetate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7695-91-2 |
| Catalog number: | R0036K3,100g |
| Molar formula: | C31H52O3 |
| Molar weight: | 472.76 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 231-710-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Tocopheryl acetate (1 x 5 g)
- CAS: 7695-91-2
- Cat. No.: R0036K3,5g
price excl. vat
€ 92,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Tocopheryl acetate (1 x 500 g)
- CAS: 7695-91-2
- Cat. No.: R0036K3,500g
price excl. vat
€ 247,07
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Tocopheryl acetate (1 x 25 g)
- CAS: 7695-91-2
- Cat. No.: R0036K3,25g
price excl. vat
€ 105,00
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

