Potassium iodide (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7681-11-0 |
| Catalog number: | R0035IL,25g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | KI |
| Molar weight: | 166.01 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 231-659-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Potassium iodide (1 x 50 g)
- CAS: 7681-11-0
- Cat. No.: R0035IL,50g
price excl. vat
€ 136,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Potassium iodide (1 x 100 g)
- CAS: 7681-11-0
- Cat. No.: R0035IL,100g
price excl. vat
€ 179,31
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Potassium iodide (1 x 10 g)
- CAS: 7681-11-0
- Cat. No.: R0035IL,10g
price excl. vat
€ 105,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

