Cesium chloride (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7647-17-8 |
| Catalog number: | R0034L5,5g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | CsCl |
| Molar weight: | 168.36 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 231-600-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Cesium chloride (1 x 100 g)
- CAS: 7647-17-8
- Cat. No.: R0034L5,100g
price excl. vat
€ 267,71
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Cesium chloride (1 x 25 g)
- CAS: 7647-17-8
- Cat. No.: R0034L5,25g
price excl. vat
€ 135,92
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Cesium chloride (1 x 10 g)
- CAS: 7647-17-8
- Cat. No.: R0034L5,10g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

