Sodium Chloride (1 x 10000 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10000 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7647-14-5 |
| Catalog number: | R0035LF,10000g |
| Molar formula: | NaCl |
| Molar weight: | 58.44 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 231-598-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Sodium Chloride (1 x 500 g)
- CAS: 7647-14-5
- Cat. No.: R0035LF,500g
price excl. vat
€ 86,49
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium Chloride (1 x 5000 g)
- CAS: 7647-14-5
- Cat. No.: R0035LF,5000g
price excl. vat
€ 185,34
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

