L-(-)-Arabitol (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7643-75-6 |
| Catalog number: | R00G2HL,10g |
| Molar formula: | C5H12O5 |
| Molar weight: | 152.15 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 231-582-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
L-(-)-Arabitol (1 x 5 g)
- CAS: 7643-75-6
- Cat. No.: R00G2HL,5g
price excl. vat
€ 142,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-(-)-Arabitol (1 x 25 g)
- CAS: 7643-75-6
- Cat. No.: R00G2HL,25g
price excl. vat
€ 321,52
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-(-)-Arabitol (1 x 1 g)
- CAS: 7643-75-6
- Cat. No.: R00G2HL,1g
price excl. vat
€ 111,30
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

