β-Cyclodextrin (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7585-39-9 |
| Catalog number: | R00ICO9,100g |
| Molar formula: | C42H70O35 |
| Molar weight: | 1134.98 |
| Storage: | -20°C |
| EC-no: | 231-493-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
β-Cyclodextrin (1 x 50 g)
- CAS: 7585-39-9
- Cat. No.: R00ICO9,50g
price excl. vat
€ 98,79
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
β-Cyclodextrin (1 x 25 g)
- CAS: 7585-39-9
- Cat. No.: R00ICO9,25g
price excl. vat
€ 92,61
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

