Rubidium sulfate (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7488-54-2 |
| Catalog number: | R003U5I,1g |
| Molar formula: | Rb2SO4 |
| Molar weight: | 266.99 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | request |
Alternative products
Rubidium sulfate (1 x 5 g)
- CAS: 7488-54-2
- Cat. No.: R003U5I,5g
price excl. vat
€ 185,30
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Rubidium sulfate (1 x 25 g)
- CAS: 7488-54-2
- Cat. No.: R003U5I,25g
price excl. vat
€ 367,51
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Rubidium sulfate (1 x 10 g)
- CAS: 7488-54-2
- Cat. No.: R003U5I,10g
price excl. vat
€ 216,18
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

