Lithium chloride (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7447-41-8 |
| Catalog number: | R0036L6,25g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | LiCl |
| Molar weight: | 42.39 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Lithium chloride (1 x 50 g)
- CAS: 7447-41-8
- Cat. No.: R0036L6,50g
price excl. vat
€ 117,36
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Lithium chloride (1 x 250 g)
- CAS: 7447-41-8
- Cat. No.: R0036L6,250g
price excl. vat
€ 172,94
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Lithium chloride (1 x 100 g)
- CAS: 7447-41-8
- Cat. No.: R0036L6,100g
price excl. vat
€ 117,36
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

