Sodium acrylate (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7446-81-3 |
| Catalog number: | R00ICIW,10g |
| Molar formula: | C3H3O2Na |
| Molar weight: | 94.04 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 231-209-7 |
| UN-no: | 3077 |
| ADR: | true |
Alternative products
Sodium acrylate (1 x 50 g)
- CAS: 7446-81-3
- Cat. No.: R00ICIW,50g
price excl. vat
€ 166,80
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium acrylate (1 x 5 g)
- CAS: 7446-81-3
- Cat. No.: R00ICIW,5g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium acrylate (1 x 25 g)
- CAS: 7446-81-3
- Cat. No.: R00ICIW,25g
price excl. vat
€ 123,56
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

