Chromium (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7440-47-3 |
| Catalog number: | R003OVS,25g |
| Molar formula: | Cr |
| Molar weight: | 52 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Chromium (1 x 500 g)
- CAS: 7440-47-3
- Cat. No.: R003OVS,500g
price excl. vat
€ 231,63
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

