H-Arg-OH (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 74-79-3 |
| Catalog number: | R003R6M,100g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C6H14N4O2 |
| Molar weight: | 174.2 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-811-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
H-Arg-OH (1 x 50 g)
- CAS: 74-79-3
- Cat. No.: R003R6M,50g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
H-Arg-OH (1 x 250 g)
- CAS: 74-79-3
- Cat. No.: R003R6M,250g
price excl. vat
€ 111,30
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

